איך לבחור מדפסת לייזר לפי צרכי המשרד?

מדפסת צבעונית

מחפשים אחר מדפסת הלייזר הנכונה למשרד? אין ספק, המבחר בחוץ גדול, ישנם לא מעט דגמים שונים, חברות מוכרות ופחות מוכרות, טונרים וראשי דיו במחירים משתנים ועוד. בתוך אוקיינוס מושגי ההדפסות הזה, ריכזנו עבורכם את הטיפים לבחירת מדפסת לייזר למשרד. 

בעוד שישנם סוגים שונים של עסקים וצרכים משרדיים, ישנן גם מדפסות מגוונות ולצרכים עסקיים משתנים. אמה-מה, דבר אחד בטוח – כולנו נשאף, בין אם אנשים פרטיים או משרד, לחסוך בעלויות ההדפסה השנתיות. כמו כן, בתי עסקים רבים יצריכו לתת דגש נכון על הדפסות איכותיות, כמו למשל עסקים המדפיסים קטלוגים, תמונות, מוצרי קד"מ וכו'. אם כך, כיצד נבחר את מדפסת הלייזר הנכונה למשרד? אולי בכלל מדפסת הזרקת דיו משרדית? הנה כל המידע לפניכם. 

לבחור את מדפסת הלייזר הנכונה למשרד

בחירת מדפסת למשרד יכולה להיות משימה מעט מורכבת, אבל אל חשש, בעזרת המידע הבא נעשה סדר בבלגן. הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לקבוע את נפח עבודות ההדפסה שהמדפסת תעבד ביום. זה ייתן לכם מושג כמה זה יעלה, מכיוון שמדפסות מסוימות יקרות יותר מאחרות בהתאם לנפח אותו הן יכולות לעבד. 

מדפסת לייזר היא מכונת הדפסה איכותית, המשתמשת בטכנולוגיה מתקדמת להפקת תוצרים מודפסים על נייר ומוצרי פלט אחרים (כמו גלויות למשל, שעשויות חומרי גלם איכותיים יותר מנייר). מדפסות לייזר בדרך כלל יקרות יותר ממדפסות הזרקת דיו, אך אין ספק שהן מציעות תמורה אחרת לחלוטין. 

מה התמורה העיקרית שנקבל ממדפסת לייזר משרדית? 

בפועל, הן מאפשרות לכם להדפיס כמויות של דפים ובעלות יחסית נמוכה. כמובן, ביחס לעלות שמדפסת הזרקת דיו תצרוך כדי לעבוד. מדפסות לייזר למשרד מציעות איכות ותפוקה טובה יותר. בפועל, הפלט של מדפסות לייזר משרדיות מתחרה באיכות ההדפסה ב-"אופסט", שזהו סוג דפוס מתקדם המתבסס על טכנולוגיה מדויקת במיוחד. 

באופן כללי, מדפסות לייזר עשויות לספק צרכים מסוימים של תמונות וגרפיקה, אבל אם צריך להדפיס תוצר אחר שצריך להיות מאוד חד ומדויק, ייתכן שתצטרכו מדפסת מוזרקת דיו (מיד נרחיב לגבי זה). ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון בבחירת מדפסת לייזר צבעונית למשרד, כגון גודל המשרד, היכן תמוקם המדפסת במשרד, באיזו תדירות היא תשמש את העובדים, לאיזה סוג עבודה היא תשמש את המשרד ועוד. 

הדפסת מסמכים רבים, גיליונות אלקטרוניים ועוד 

מדפסות משרדיות הן ציוד משרדי חיוני, שצריך לרכוש תוך שיקול דעת. לדוגמה, אם אתם מחפשים מדפסת המשמשת לעתים קרובות להדפסת תמונות, דווקא מדפסות הזרקת דיו הן הבחירה הטובה ביותר. אם אתם צריכים מדפסת להדפסת מסמכים וגיליונות אלקטרוניים לעתים קרובות, מדפסות לייזר יהיו הבחירה הטובה ביותר. 

גודל המשרד שלכם הוא גורם אחד שיש לקחת בחשבון בעת רכישת מדפסת לייזר, אבל הוא בהחלט לא הגורם היחיד. לדוגמה, האם לקחתם בחשבון את כמויות ההדפסות השנתיות שלכם? אם מדובר בכמויות של אלפי דפים מודפסים ומעלה, יש סיכוי סביר שתצטרכו מדפסת לייזר למשרד. 

מתי נצטרך מדפסת הזרקת דיו למשרד 

אם תגלו שאתם מדפיסים עשרות בודדות של תמונות צבע, יהיה חכם לרכוש מדפסת הזרקת דיו משרדית. אגב, ישנן גם מדפסות משולבות למשרד שיכולות לעניין אתכם. לאחר שהבנו איזו מדפסת יהיה כדאי למקם במשרד, בואו נדבר גם על קצה המזלג של תחזוקת מדפסות משרדיות. 

סביר להניח שמדפסת לייזר עם מחסנית טונר קטנה יותר, תדרוש פחות תחזוקה ותיקונים. זאת, מכיוון שנעשה שימוש בפחות טונר בהדפסת כל מסמך. כשמדובר במדפסת לייזר למשרדים, מחסניות הטונר והגודל יכולים להיות גורם לתחזוקה רבה יותר. 

מדוע מדפסות לייזר גדולות לעיתים יצריכו יותר תחזוקה? 

מדפסות גדולות יותר ישתמשו ביותר טונר, ולכן דורשות יותר תחזוקה ותיקונים. בהפוך מכך, מדפסות קטנות יותר יצריכו פחות טונר ולכן עשויות לדרוש פחות תחזוקה ותיקונים. בסופו של דבר, המדפסת שתבחרו תהיה תלויה בסוג המשימות שאתם תצטרכו לבצע בשוטף. 

מדפסות הזרקת דיו פועלות בצורה הטובה ביותר להדפסת תמונות ומסמכים עם הרבה צבעים, בעוד שמדפסות לייזר טובות יותר להדפסת מסמכים עתירי טקסט. בואו נסכם את זה בכמה טיפים מרכזיים. בשורה התחתונה, בעת בחירת מחסנית דיו למדפסת, חשוב לקחת בחשבון את הגורמים הבאים: עלות מדפסת, סוג הדיו או הטונר, סוגי הדפסות צבעונית, צרכי המשרד וסוג המדפסת. 

מדפסת לייזר שלא מצריכה תחזוקה רבה  = שקט וחיסכון למשרד 

אם תחליטו לבחור מדפסת הזרקת דיו, תצטרכו לרכוש גם מחסניות דיו (לא טונר). בחירת מחסנית דיו מסתכמת באיזון צרכי ההדפסה, מול התקציב שלכם.  בשורה התחתונה, אורך חיי מחסנית ארוך הוא יתרון עצום לעסקים שמדפיסים הרבה דפים על בסיס קבוע (מבחינה כלכלית). 

המשמעות היא פחות טרחה בתחזוקת מדפסת ויותר זמן לשיווק, מיתוג ומשימות חשובות אחרות בחברה. זכרו, מחירי וסוגי מחסנית דיו וטונרים למדפסת אינם זהים. חלקם נועדו להיות זולים יותר, אך מציעים הדפסה באיכות נמוכה יותר. כמו כן, אחרים נועדו להפיק הדפסים באיכות גבוהה יותר. הסוג של מדפסת שתבחרו יהיה תלוי בעיקר בצרכים העסקיים שלכם.